
Kotlety schabowe moczone w mleku i cebuli według Magdy Gessler to super pomysł na tradycyjny, niedzielny obiad. Bo kto nie uwielbia chrupiących kotletów z dodatkiem ziemniaczków i surówki?
Dzięki temu, że mięso wcześniej namoczymy w mleku kotlety schabowe, są delikatniejsze i bardziej kruche a dodatek cebuli zapewni jeszcze lepsze doznania smakowe. Smakują naprawdę wybornie, dlatego też zachęcam Was to przygotowania kotletów w ten sposób.
Na pewno wiele osób pamięta z domu rodzinnego, jak babcie czy mamy moczyły mięso na kotlety w mleku i cebuli. To stary i sprawdzony sposób, o którym często zapominamy. Warto go wprowadzić do swojego domu, bo kotlety schabowe moczone w mleku smakują jeszcze lepiej! Zapraszam na przepis!
PRZEPIS NA KOTLETY SCHABOWE MOCZONE W MLEKU I CEBULI WG. MAGDY GESSLER
Składniki
- 400 g schabu (4 plastry)
- 1 cebula
- 2 jajka
- bułka tarta
- mąka
- sól
- pieprz
- mleko do namoczenia schabu
- smalec lub olej do smażenia
Wykonanie
- Schab podzielić na plastry, rozbić za pomocą tłuczka do mięsa.
- Cebulę pokroić w półkrążki.
- W pojemniku lub miseczce ułożyć na przemian schab, cebula itd. Całość zalać mlekiem, przykryć i odstawić do lodówki na około 3-4 godziny.

- Po upływie czasu, mięso wyjąć z zalewy, osuszyć i doprawić z obu stron solą i pieprzem.
- Na 3 osobne talerze rozłożyć, mąkę, jajka, roztrzepane widelcem oraz bułkę tartą.
- Kotlety panierować kolejno w mące, jajku i bułce, z obu stron.
- Na patelni rozgrzać tłuszcz, kotlety smażyć z obu stron na złoty kolor.
- Po usmażeniu ułożyć na talerzu wyłożonym ręcznikiem papierowym, bo odsączyć je z nadmiaru tłuszczu.
- Kotlety schabowe serwować z ziemniakami i surówką. U nas się sprawdza surówka colesław, którą również i Wam polecam.

